Masaże Lecznicze


WYKONYWANE ZABIEGI:

 

  • masaż leczniczy częściowy (np.kręgosłupa,ręki,twarzy) 
  • drenaż limfatyczny
  • masaż na krześle do masażu
  • masaż tensegracyjny

 


 

Masaż pleców
Masaż pleców

  1.Masaż leczniczy częściowy:

 

Skierowany do wybranej partii ciała, i symptomów schorzenia. Polega na zlokalizowaniu źródła i przyczyny bólu oraz skutecznej jego eliminacji. Poprawia ukrwienie, polepsza odżywianie tkanek, eliminuje spięcia, przykurcze ścięgien i mięśni. Standardowo wykonuję serię zabiegów, do momentu maksymalnego złagodzenia lub całkowitego ustąpienia dolegliwości bólowych.   

 

Typowe wskazania:

dokuczliwe bóle kręgosłupa, stawów, tkanek miękkich, przykurcze stawowe, niedowłady, porażenia, stany po unieruchomieniu, stany pourazowe, wady postawy, zaburzenia w układzie krążenia i oddychania, zmęczenie mięśni po wysiłku fizycznym, zmiany przeciążeniowe i pooperacyjne narządu ruchu, wady wrodzone.  

Przeciwwskazania: choroba nowotworowa, choroby zakaźne, stany chorobowe przebiegające z wysoką temperaturą ciała, krwotoki lub tendencje do ich wystąpienia, ostre stany zapalne i pourazowe, świeże stany po zawale mięśnia sercowego, tętniaki, zakrzepy, zapalenie żył.

 


 

2.Drenaż limfatyczny:

 

 Polega na stymulacji układu limfatycznego za pomocą odpowiednich technik powodujących udrożnienie i przepychanie limfy. Usprawnia transport substancji odżywczych i przyczynia się do szybszego usuwania toksyn z organizmu. Zmniejsza zastoje limfatyczne oraz wysięki, przyspiesza absorpcję siniaków, krwiaków.  

Wskazania:

obrzęki żylne, pourazowe (skręcenia, zwichnięcia, złamania), pooperacyjne (np. usunięcie węzłów chłonnych, mastektomia), obrzęk lipidowy, obrzęki przy niedowładach i schorzeniach reumatycznych, zespół neurowegetatywny (Zespół Sudecka, migreny, neuralgia nerwu trójdzielnego).

Przeciwwskazania:

niewydolność serca, ostre zakrzepy żylne, ostre zapalenia, nowotwory, guzy złośliwe, niewyleczone choroby zakaźne, niewydolność nerek.  

 


 

Masaż na krześle
Masaż na krześle

3.Masaż na krześle do masażu:

 

Zabieg na krześle do masażu kieruję do pacjentów, którzy czują dyskomfort pozycji leżącej na brzuchu, (np. niektóre osoby z rozrusznikiem serca, kobiety w ciąży).  

Działa rozluźniająco eliminując spięcia i przykurcze ścięgien oraz mięśni, redukuje zmęczenie. Poprawia krążenie krwi. Dedykowany jest osobom cierpiącym na bóle w okolicach karku, ramion i szyi spowodowanych siedzącym trybem pracy.  Powtarzalność zabiegu obniża poziom stresu, niweluje ból, wpływa również na odciążenie oczu (najczęstsze dolegliwości pracowników biurowych). Działa profilaktycznie w zapobieganiu stanom zwyrodnieniowym kręgosłupa.  

 


                                                                       

Masaż tensegracyjny
Masaż tensegracyjny

4.Masaż tensegracyjny:

 

Według najnowszych wynikow badań masaż tensegracyjny jest niezwykle skuteczną metodą walki z bólem. Tam gdzie zawodzi klasyczny masaż leczniczy, z pomocą przychodzi masaż tensegracyjny. Polega na masowaniu całych grup mięśniowych powiązanych z miejscem bólu, oraz stymulacji odpowiednich punktów ciała, co daje doskonałe efekty lecznicze i powoduje ustąpienie dolegliwości. Terapeuta dobiera indywidualny program leczniczy w zależności od miejsca i przyczyn dolegliwości.

Typowe wskazania:

dokuczliwe i przewlekłe bóle kręgosłupa, stawów i tkanek miękkich, stany pourazowe (skręcenia, zwichnięcia, złamania), przykurcze stawowe, przeciążenia, zaburzenia krążenia i oddychania, terapia blizn i zrostów.

Przeciwwskazania: jak do masażu częściowego.

 

 

© 2012-2022 All Rights Reserved, Drozdek Beata Energiis.