Jest skierowany do wybranej partii ciała, i symptomów schorzenia. Polega na zlokalizowaniu źródła i przyczyny bólu oraz skutecznej jego eliminacji. Standardowo wykonuje się serię zabiegów, do momentu maksymalnego złagodzenia lub całkowitego ustąpienia dolegliwości bólowych. Poprawia ukrwienie, polepsza odżywianie tkanek, eliminuje spięcia, przykurcze ścięgien i mięśni.
Typowe wskazania:
dokuczliwe bóle kręgosłupa, stawów, tkanek miękkich, przykurcze stawowe, niedowłady, porażenia, stany po unieruchomieniu, stany pourazowe, wady postawy, zaburzenia w układzie krążenia i oddychania, zmęczenie mięśni po wysiłku fizycznym, zmiany przeciążeniowe i pooperacyjne narządu ruchu, wady wrodzone.
Przeciwwskazania: choroba nowotworowa, choroby zakaźne, stany chorobowe przebiegające z wysoką temperaturą ciała, krwotoki lub tendencje do ich wystąpienia, ostre stany zapalne i pourazowe, świeże stany po zawale mięśnia sercowego, tętniaki, zakrzepy, zapalenie żył.
Według najnowszych wynikow badań masaż tensegracyjny jest niezwykle skuteczną metodą walki z bólem. Tam gdzie zawodzi klasyczny masaż leczniczy, z pomocą przychodzi masaż tensegracyjny. Polega na masowaniu całych grup mięśniowych powiązanych z miejscem bólu, oraz stymulacji odpowiednich punktów ciała, co daje doskonałe efekty lecznicze i powoduje ustąpienie dolegliwości. Terapeuta dobiera indywidualny program leczniczy w zależności od miejsca i przyczyn dolegliwości.
Typowe wskazania:
dokuczliwe i przewlekłe bóle kręgosłupa, stawów i tkanek miękkich, stany pourazowe (skręcenia, zwichnięcia, złamania), przykurcze stawowe, przeciążenia, zaburzenia krążenia i oddychania, terapia blizn i zrostów.
Przeciwwskazania: jak do masażu częściowego.
Polega na stymulacji układu limfatycznego za pomocą odpowiednich technik powodujących udrożnienie i przepychanie limfy. Usprawnia transport substancji odżywczych i przyczynia się do szybszego usuwania toksyn z organizmu. Zmniejsza zastoje limfatyczne oraz wysięki, przyspiesza absorpcję siniaków, krwiaków.
Wskazania:
obrzęki żylne, pourazowe (skręcenia, zwichnięcia, złamania), pooperacyjne (np. usunięcie węzłów chłonnych, mastektomia), obrzęk lipidowy, obrzęki przy niedowładach i schorzeniach reumatycznych, zespół neurowegetatywny (Zespół Sudecka, migreny, neuralgia nerwu trójdzielnego).
Przeciwwskazania:
niewydolność serca, ostre zakrzepy żylne, ostre zapalenia, nowotwory, guzy złośliwe, niewyleczone choroby zakaźne, niewydolność nerek.
Zabieg na krześle do masażu wykonywany w wygodnej pozycji siedzącej, skierowany jest do pacjentów, którzy czują dyskomfort pozycji leżącej na brzuchu, (np. niektóre osoby z rozrusznikiem serca, kobiety w ciąży).
Działa rozluźniająco eliminując spięcia i przykurcze ścięgien oraz mięśni, redukuje zmęczenie. Poprawia krążenie krwi. Często dedykowany osobom cierpiącym na bóle w okolicach karku, ramion i szyi spowodowanych siedzącym trybem pracy. Powtarzalność zabiegu obniża poziom stresu, niweluje ból, wpływa również na odciążenie oczu (najczęstsze dolegliwości pracowników biurowych). Działa profilaktycznie w zapobieganiu stanom zwyrodnieniowym kręgosłupa.
All Rights Reserved 2011-2023 Drozdek Beata, ENERGIIS.