Masaże Lecznicze:


WYKONYWANE ZABIEGI:

 

  • masaż leczniczy częściowy (np. pleców) 
  • masaż leczniczy całościowy
  • masaż tensegracyjny
  • drenaż limfatyczny
  • masaż na krześle do masażu (work-site)

 


 

Masaż pleców
Masaż pleców

  1. Masaż leczniczy częściowy:

To program skierowany do wybranej partii ciała, i symptomów schorzenia. Polega na zlokalizowaniu źródła i przyczyny bólu oraz skutecznej jego eliminacji. Standardowo wykonuje się serię zabiegów, do momentu maksymalnego złagodzenia lub całkowitego ustąpienia dolegliwości bólowych. Poprawia ukrwienie, polepsza odżywianie tkanek, eliminuje spięcia, przykurcze ścięgien i mięśni.  

 

Typowe wskazania:

dokuczliwe bóle kręgosłupa, stawów, tkanek miękkich, przykurcze stawowe, niedowłady, porażenia, stany po unieruchomieniu, stany pourazowe, wady postawy, zaburzenia w układzie krążenia i oddychania, zmęczenie mięśni po wysiłku fizycznym, zmiany przeciążeniowe i pooperacyjne narządu ruchu, wady wrodzone.  

Przeciwwskazania: choroba nowotworowa, choroby zakaźne, stany chorobowe przebiegające z wysoką temperaturą ciała, krwotoki lub tendencje do ich wystąpienia, ostre stany zapalne i pourazowe, świeże stany po zawale mięśnia sercowego, tętniaki, zakrzepy, zapalenie żył.

 


 

 2. Masaż leczniczy całościowy:

Wykonywany jest na całym ciele, przy dłuższym czasie pracy nad miejscami objętymi schorzeniem. Metody leczenia dobierane są indywidualnie, w zależności od schorzeń pacjenta. Może powodować początkowo nasilenie bólu, (gdyż masowane są również miejsca chore), który stopniowo ustępuje. Aby przyniósł pożądany rezultat wykonuje się serię kilku zabiegów, do momentu ustąpienia dolegliwości bólowych. Poprawia krążenie krwi i limfy.

Typowe wskazania:

bóle kręgosłupa,stawów, tkanek miękkich, niedowłady, porażenia, profilaktyka odleżyn, stany po unieruchomieniu, przykurcze stawowe, stany pourazowe, w rekonwalescencji, wady postawy, nerwice typu psychogennego, nadwaga i otyłość, zaburzenia w układzie krążenia i oddychania, stany wyczerpania u osób bez zmian organicznych.

Przeciwwskazania: jak do masażu częściowego.

.

 


 

Masaż tensegracyjny
Masaż tensegracyjny

 3. Masaż tensegracyjny:

 

   Według najnowszych wynikow badań masaż tensegracyjny jest niezwykle skuteczną metodą walki z bólem. Tam gdzie zawodzi klasyczny masaż leczniczy, z pomocą przychodzi masaż tensegracyjny. Polega na masowaniu całych grup mięśniowych powiązanych z miejscem bólu, oraz stymulacji odpowiednich punktów ciała, co daje doskonałe efekty lecznicze i powoduje ustąpienie dolegliwości. Terapeuta dobiera indywidualny program leczniczy w zależności od miejsca i przyczyn dolegliwości.     

Typowe wskazania:

dokuczliwe i przewlekłe bóle kręgosłupa, stawów i tkanek miękkich, stany pourazowe (skręcenia, zwichnięcia, złamania), przykurcze stawowe, przeciążenia, zaburzenia krążenia i oddychania, terapia blizn i zrostów.

Przeciwwskazania: jak do masażu klasycznego-całościowego.

 


 

4. Drenaż limfatyczny:

 Polega na stymulacji układu limfatycznego za pomocą odpowiednich technik powodujących udrożnienie i przepychanie limfy. Usprawnia transport substancji odżywczych i przyczynia się do szybszego usuwania toksyn z organizmu. Zmniejsza zastoje limfatyczne oraz wysięki, przyspiesza absorpcję siniaków, krwiaków.  

Wskazania:

obrzęki żylne, pourazowe (skręcenia, zwichnięcia, złamania), pooperacyjne (np. usunięcie węzłów chłonnych, mastektomia), obrzęk lipidowy, obrzęki przy niedowładach i schorzeniach reumatycznych, zespół neurowegetatywny (Zespół Sudecka, migreny, neuralgia nerwu trójdzielnego).

Przeciwwskazania:

niewydolność serca, ostre zakrzepy żylne, ostre zapalenia, nowotwory, guzy złośliwe, niewyleczone choroby zakaźne, niewydolność nerek.  

 


 

Masaż na krześle
Masaż na krześle

5. Masaż na krześle do masażu (work-site):

  Jest to krótki, efektywny 15 minutowy zabieg wykonywany na krześle do masażu w komfortowej dla klienta pozycji siedzącej, bez konieczności rozbierania się. Działa rozluźniająco eliminując spięcia i przykurcze ścięgien oraz mięśni, redukuje zmęczenie. Poprawia krążenie krwi. Dedykowany osobom cierpiących na bóle w okolicach karku, ramion i szyi spowodowanych siedzącym trybem pracy.  Powtarzalność zabiegu obniża poziom stresu, niweluje ból, wpływa również na odciążenie oczu (czyli najczęstsze dolegliwości pracowników biurowych). Działa profilaktycznie w zapobieganiu stanom zwyrodnieniowym kręgosłupa.  

 

© 2012-2017 All Rights Reserved, Drozdek Beata Energiis.